Informacje o mieœcie Galeria fotografii Informacje dla turystów Plan miasta Mapa regionu Forum dyskusyjne Księga goœci Statystyki odwiedzin Kontakt z autorem strony Do strony głównej Serwis Internetowy Miasta Frombork
Frombork.NET
· Strona główna
· Urząd Miasta i Gminy
· Historia miasta
· Zalew Wiślany
· Muzeum
· O Mikołaju Koperniku
· Mapa regionu

· Plan miasta
   (polecamy!)

Galeria
· Miasto
· Wzgórze katedralne
· Katedra
· Zalew Wiślany
· Frombork zimą
· Spojrzenia
Spotkania
· Księga gości
· Forum dyskusyjne
· Polecaj nas!
· Uwagi do autorów
Różności
Najelpszym sposobem na zrozumienie tego co tak zafascynowalo Mikołaja Kopernika jest użycie programu Celestia. Grafika 3D (średnie wymagania sprzętowe) zrobi swoje. Na mnie program zrobił kosmiczne wrażenie :-)
Polecam!!!
2006-07-27, admin

Pomóż naszemu miastu, naszej witrynie i sobie!
Promuj się na naszej witrynie.
Cennik znajdziesz tutaj
2006-01-03, admin

Ktoś kiedyś powiedział: "Jeżeli nie możesz czegoś znaleźć w sieci, to znaczy, że ta rzecz nie istnieje". Wg aktywności mieszkańców (na podstawie postów na forum i wiadomości e-mail) Frombork ma 10 mieszkańców!
Bądź aktywny, dyskutuj na naszym forum!
2005-12-15, admin

Frombork czy Toruń grodem Kopernika?
czytaj, komentuj, głosuj
2005-11-10, admin

Grób Mikołaja Kopernika!
komentuj
2005-11-04, admin
Inne strony
· Biuletyn Inf. Publicznej
· Urząd Miasta
· Muzeum
· Festiwal organowy
· Witryna żeglarska
POLECAMY!
· www.Zalew.org
· Wikipedia
· Strona prywatna
POLECAMY!
Serwis Internetowy Miasta Frombork: Forums

Frombork.NET :: Zobacz temat - Aquapark

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości 

Aquapark

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Szalone
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Al
Gość

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 5:38 pm    Temat postu: Aquapark Odpowiedz z cytatem

Pomysł nie jest mój.
Wpadł na niego parę lat temu ówczesny radny miasta. Siedząc i sącząc piwko w jednej z knajpek, powiedział:
"Marzy mi się piękny Aquapark we Fromborku, to na 100% przyciągnie tu więcej turystów".
Radny przesiadywał w tym miejscu niemal dzień w dzień, a na przeciwko (w centrum miasta) rosły straszne chaszcze, a na dodatek wszyscy turyści potykali się o nierówności na chodnikach. Powiedziałem mu delikatnie, że pomysł jest (delikatnie ująwszy) "zbyt odważny" ponieważ:
- należy w pierwszej kolejności zadbać o to co jest (chodniki na których przewracają się turyści - PRAWDZIWI TURYŚCI, nie mrzonki pijaczka pod budką z piwem)
- inwestycja byłaby ogromna i nie ma chyba nikogo, kto wziąłby na siebie jej ciężar
- Frombork leży nad Zalewem Wiślanym, który jest mocno niedoinwestowany
- jeżeli wody Zalewu w końcu uda się oczyścić, to Aquapark padnie, a zatem pod względem finansowym lepiej skupić się nad pracą na oczyszczaniem wody i dbałością o środowisko

Wg mnie pomysł był co najmniej kretyński.
Jest to raczej tragiczny przykład bezmózgowia ludzi.

PS.
Nasuwa mi się skojarzenie z filmu "Powrót do przyszłości". Główny bohater cofnął się bodajże z roku 1985 do lat 50-tych (czy, jakoś tak). W jednej z kafejek spotkał faceta, który w jego czasach był burmistrzem, a tu... pracował jako kelner i pomoc do wszystkiego. Główny bohater (ten z przyszłości) powiedział mu (kelnerowi), że kiedyś zostanie burmistrzem. Kelnerzyna ucieszył się:
"Tak, zrobię tu porządek"
Usłyszał to szef lokalu, wręczył mu miotłę i rzekł:
"Tak, zacznij od zamiatania".
(na marginesie kelnerem był młody murzyn, a czarnoskóry burmistrz w latach 50-tych w USA to już kompletny absurd).
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 23, 2006 11:06 am    Temat postu: Re: Aquapark Odpowiedz z cytatem

Hmmm...
Turystów można przyciągnąć na tysiące sposobów. W brew pozorom nie potrzeba na to aż takich pieniędzy jak na budowę aquapark'u!

Jeśli chodzi o pomysł sam w sobie to siedząc i popijając piwko można tak gdybać sobie do woli. Business case jest? Nie? No to nie ma o czym mówić.
Jeśli dzisiaj postawić aquapark we Fromborku to szybciej by splajtował niż zarobił na koszty. Pomysł jednak może nie być tak niedorzecznym jak uważasz. Oczywiście musiałby zostać spełnione dodatkowe warunki, które głównie leżą w gestii samorządu ale ich zaistnienie jest całkiem realne.
Potencjalny inwestor nie tyle patrzy na to ile czasu taki aquapark będzie funkcjonował ale jaki będzie miał zwrot z inwestycji. Jeśli business case będzie konkurencyjny wobec innych dostępnych na rynku opcji do inwestycji (np. fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje, lokaty, itp.) to dlaczego taki inwestor ma nie zainwestować?
Wydaje mi się, że zbyt emocjonalnie podszedłeś do tematu ale w sumie nie dziwię Ci się. To co się dzieje, a raczej to czego nie ma we Fromborku, również wyzwala we mnie bardzo silne emocje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
Ekspert

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, tu znowu nie do końca się zrozumieliśmy. Chodzi o to, że delikwent bujał w obłokach, rozmyślał o sprawach, o których nie ma pojęcia. Nie byłoby w tym nic złego i wcale bym o tym nie pisał, gdyby nie pewne okoliczności. Chodziło mi raczej o rozwalone chodniki i syf w środku miasta, którego facet zdawał się nie zauważać. To chciałem wytknąć.
To oczywiste, że jeżeli znajdzie się inwestor, to urząd powinien mu pomóc jak się da. Najpierw jednak trzeba skupić się na elementarnych sprawach. Miasto wymaga wielu drobnych inwestycji w wygląd, infrastrukturę i środowisko.

Zmierzam do tego, że nie trzeba od razu wielkich pieniędzy i wielkich marzeń. Trochę pomyślunku i pracy.

PS. "Zobaczysz... jak świnia niebo". Nie wiem dlaczego, ale ten pomysł jakoś mi to (brzydkie bądź co bądź) powiedzenie przypomina Very Happy
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Rozumiem.

Nie wiedziałem, że to Twój post. Myślałem, że to jakiegoś innego użytkownika.

Wracając do tematu, powiedziałeś, że pomysł jest - cytuję: "kretyński".
Ja po prostu uważam, że bez konkretnej analizy biznesowej nie powiem czy pomysł jest czy nie jest rozsądny.
W swojej wypowiedzi skoncentrowałeś się na aquaparku i tym panu, któremu się on marzył, i to spowodowało że końcówka (czyli to na czym Ci najbardziej zależało) jakby została zmarginalizowana.
Powrót do góry
administrator
Ekspert

PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post jest mój. Czasem jestem zalogowany jako administrator całego serwisu. Mam wtedy panel na ekranie (po lewej u góry), taki sam jak user "administrator" na forum. Jezeli forum jest publiczne (nie tylko dla zalogowanych użytkowników) to z rozpędu napiszę bez logowania do forum.

Cytat:
Wracając do tematu, powiedziałeś, że pomysł jest - cytuję: "kretyński".
Ja po prostu uważam, że bez konkretnej analizy biznesowej nie powiem czy pomysł jest czy nie jest rozsądny.

Tym bardziej kretyński, bo nie poparty żadną analizą.
Właśnie to chciałem napiętnować.

Muszę się teraz pochwalić. UMIEM LICZYĆ!!!
Już widzę jak wszystkim szczeny opadaja Very Happy
Nauczyłem się liczyć dawno temu. Już jako 5-cio letnie dziecko potrafiłem dodawać i odejmować. Dzisiaj wykorzystuję tę nieprzeciętną umiejętność w nieco bardziej zaawansowany sposób. Robię na własny użytek arkusze kalkulacyjne w jedynie słusznym programie jak również w OO 2.0. W całym swoim zawodowym życiu wykonałem dziesiątki analiz. Ba, skalkulowałem nawet kilka przedsięwzięć, które realizuję samodzielnie! Wszyscy domownicy są na mnie źli, jak się za coś biorę. Spędzam wówczas jeszcze więcej czasu przy kompie niż zwykle. Nawet jak kupowałem samochód, wykonałem prosty arkusz, w którym przeanalizowałem koszty zakupu, obsługi kredytu i eksploatacji samochodu - w kilku wariantach. Żeby nie zanudzać, mogę się pochwalić, że umiejętność liczenia opanowałem na tyle dobrze, że praktycznie każda kalkulowana przeze mnie sprawa, miała do tej pory (odpukać) niemal 100% pokrycie w rzeczywistości. Jak już wcześniej pisałem: jeżeli coś nie wychodzi zgodnie z planem, to znaczy, że plan był zły.

Im więcej czasu poświęciłem na zebranie danych, założeń, badania rynkowe, tym bliższe prawdy okazywały się wyniki. Znam ludzi, którzy poszli na żywioł i skończyli pod mostem. Ciekawy jestem czy Pan X, wie (wiedział) ile kosztuje (kosztował) metr sześcienny urobku, przy robotach ziemnych w naszym regionie.

Na innym forum pisałeś o raporcie o stanie gminy. Pobrałem go i przejrzałem. Nie miałem czasu, żeby się zapoznać bardziej szczegółowo, ale od razu mnie kolnęło w oczy tragiczne planowanie budżetów gminy. Oj liczyć nie umieją ludzie, WSTYD![/url]
Powrót do góry
Golin
Gość

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za rozpowszechnianiem pływania w wszelaki sposób Razz . Pewnie to dlatego, że sam należe do klubu sportowego ( http://www.atut.yoyo.pl
Powrót do góry
Bobuqy
Gość

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 11:44 pm    Temat postu: some sites Odpowiedz z cytatem

<a href= http://myblog.es/asetrr4/ >erotic cartoons</a> <a href= http://www.welnet.de/gb/welbook.php?u=huin >incest sex</a> <a href= http://miniurl.pl/27023 >rape videos</a> <a href= http://7ref.com/2UC >sex toon</a> <a href= http://conto.pl/tz/ >cartoon xxx</a> <a href= http://shrunkurl.com/index.php?id=10434 >daughter incest</a> <a href= http://www.desiurl.com/1d456 >rape movies</a> <a href= http://sdf98.sblog.cz >sex toon</a>
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Szalone Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: