Informacje o mieœcie Galeria fotografii Informacje dla turystów Plan miasta Mapa regionu Forum dyskusyjne Księga goœci Statystyki odwiedzin Kontakt z autorem strony Do strony głównej Serwis Internetowy Miasta Frombork
Frombork.NET
· Strona główna
· Urząd Miasta i Gminy
· Historia miasta
· Zalew Wiślany
· Muzeum
· O Mikołaju Koperniku
· Mapa regionu

· Plan miasta
   (polecamy!)

Galeria
· Miasto
· Wzgórze katedralne
· Katedra
· Zalew Wiślany
· Frombork zimą
· Spojrzenia
Spotkania
· Księga gości
· Forum dyskusyjne
· Polecaj nas!
· Uwagi do autorów
Różności
Najelpszym sposobem na zrozumienie tego co tak zafascynowalo Mikołaja Kopernika jest użycie programu Celestia. Grafika 3D (średnie wymagania sprzętowe) zrobi swoje. Na mnie program zrobił kosmiczne wrażenie :-)
Polecam!!!
2006-07-27, admin

Pomóż naszemu miastu, naszej witrynie i sobie!
Promuj się na naszej witrynie.
Cennik znajdziesz tutaj
2006-01-03, admin

Ktoś kiedyś powiedział: "Jeżeli nie możesz czegoś znaleźć w sieci, to znaczy, że ta rzecz nie istnieje". Wg aktywności mieszkańców (na podstawie postów na forum i wiadomości e-mail) Frombork ma 10 mieszkańców!
Bądź aktywny, dyskutuj na naszym forum!
2005-12-15, admin

Frombork czy Toruń grodem Kopernika?
czytaj, komentuj, głosuj
2005-11-10, admin

Grób Mikołaja Kopernika!
komentuj
2005-11-04, admin
Inne strony
· Biuletyn Inf. Publicznej
· Urząd Miasta
· Muzeum
· Festiwal organowy
· Witryna żeglarska
POLECAMY!
· www.Zalew.org
· Wikipedia
· Strona prywatna
POLECAMY!
Serwis Internetowy Miasta Frombork: Forums

Frombork.NET :: Zobacz temat - Promocja miasta

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości 

Promocja miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bart014
Ekspert

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 9:17 pm    Temat postu: Promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wydaje mi się, że podstawową bolączką Fromborka jest brak jego promocji. Poprzez promocję mam na myśli reklamę zarówno w kraju jak i zagranicą.

Widzę, że na nowej (o wiele lepszej od poprzedniej) stronie Fromborka pies z kulawą nogą nie zagościł od listopada. No może zagościł ale nie udzielił się w istotny sposób.

Autorom portalu polecam jak najszybsze nawiązanie współpracy z Urzędem Gminy i Miasta choćby w celu udostępniania podstawowych informacji z działalności Urzędu. To jest stałe źródło dopływu informacji.

Ważną kwestią według mnie jest danie możliwości dostępu do informacji tym, którzy dorastali we Fromborku i z oczywistych powodów z miasta wyjechali. Pamiętajmy, że przynajmniej jakieś części z tych ludzi zależy na dalszych losach miasta i niewątpliwie są ciekawi co w tutejszej trawie piszczy. Pamiętajmy, że na ogół są to ludzie, którzy zdobyli wyższą bądź niższą pozycję w kręgach mieszkańców innych (większych) miast. Ludzie Ci zdobyli lub zdobywają wiedzę, którą niewątpliwie mogliby wykorzystać dla dobra miasta gdyby tylko mieli do tego sposobność. Nie oczekujmy, że zarzucą dotychczasowe życie i pozycje aby wspomóc Frombork swą obecnością ale ludzie Ci mają zapewne szersze spojrzenie i doświadczenia, które mogą przyczynić się do rozwoju Fromborka.

Co stoi na przeszkodzie aby w pierwszej kolejności zafundować Fromborkowi akcję promocyjną w internecie? Np. na największych ogólnopolskich portalach internetowych w postaci bannerów reklamowych. Czy ktoś z fromborskich władz zastanawiał się nad potncjalnymi kosztami i zyskami z takiej akcji?

Na tą chwilę to wszystko co mam do powiedzenia.
Poczekam na ewentualny odzew.

Dla informacji tylko dodam, że sam jestem osobą mieszkającą obecnie daleko od Fromborka ale moje zainteresowanie tym co się dzieje w moim rodzinnym mieście rośnie z dnia na dzień.

Pozdrowienia,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
admin
Gość

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 12:06 pm    Temat postu: promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Cóż...
- pracuję (8-12 na dobę, czasem soboty);
- obecnie pracuję nad projektem bazy danych dla firmy transportowej;
- prowadzę dzialalność gospodarczą (handel, tłumaczenia, promocja w sieci i inne);
- prowadzę min. serwis Fromborka (hobby);
- do tego obowiązki domowe, które i tak zaniedbuję...
- płacę podatki - jedne z najwyższych na świecie (w sumie ok. 70% moich dochodów) - jak każdy Polak.

Sugeruje Pan, że powinienem chodzić za urzędnikami i prosić ich o promowanie miasta?
A może to oni łaskawie ruszyliby tyłki. Biorą za to pieniądze, a mi brak czasu na podstawowe sprawy.
Ja wykonuję i tak 200% normy...
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 7:06 pm    Temat postu: Re: promocja miasta Odpowiedz z cytatem

No to się nie zrozumieliśmy.

Administratorowi portalu zostawmy administrowanie.

Forum jest miejscem, w którym można wyrazić swój pogląd na dany temat. Mój post nie jest skierowany do administratora a do wszystkich tych, którzy zaglądają na to forum. Mam nadzieję, że i ktoś z lokalnych władz poświęca odrobinę czasu na to aby poznać opinie ludzi słabiej lub mocniej związanych z Fromborkiem.

Naprwadę cieszę się z Pana odpowiedzi na mój post bo to zawsze ruch w "interesie".
Liczę jednak, że z czasem zaczną się tu udzielać Ci, których najbardziej temat dotyczy, i których póki co brakuje - mieszkańcy!

Doceniam Pana inicjatywę. Jest ona godna podziwu i rzadko spotykana w dzisiejszych czasach.

Zapewniam jednak, że jeśli ban mi się jakiś nie dostanie to będę prowokatorem tak długo jak to będzie konieczne. Z Pana wypowiedzi wynika, że strona Fromborka prowadzona jest hobbystycznie. Jako użytkownik (mam nadzieję, że jeszcze mnie Pan nie wywali) oczekiwać będę rzetelności i niezawodności. Ma Pan zatem mój głos poparcia w sprawie uczynienia z tego portalu oficjalnej wizytówki i informatora miasta, za co mam nadzieję zostanie Pan stosownie wynagrodzony.

Życzę powodzenia w prowadzeniu portalu.
Powrót do góry
admin
Gość

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 11:27 am    Temat postu: Promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Administrator też człowiek i czasem musi pobiadolić Smile

Chciałem tylko podkreślić, że jak każdy normalny człowiek muszę dbać o podstawowe sprawy, czyli po prostu zarabiać na życie, a w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe. Dlatego większe zaangażowanie w prowadzenie serwisu jest w tej chwili po prostu niemożliwe.

Jeżeli chodzi o forum miasta, jak Pan zauważył, zainteresowanie ze strony mieszkańców jest baaardzo słabe. Strona w poprzedniej wersji miała również forum, na którym głównym tematem były testy dla policjantów (bez komentarza).
Swoją drogą jest to bardzo wymowne, ponieważ dobitnie świadczy o tendencjach na lokalnym rynku pracy. Ludzie nie angażują się w sprawy miasta i wolą pracować w "budżetówce" i wcale mnie to nie dziwi. Pracy w naszym regionie po prostu jest mało.

Jeżeli chodzi o banowanie aktywnych użytkowników, Smile cóż... nie po to zakładałem forum, żeby ograniczać ludziom możliwość wypowiedzi.

Krytyka jest zawsze mile widziana, chociaż mam do dzisiaj żal do pewnej osoby, której nie wymienię z imienia i nazwiska.
Otóż kilka lat temu, gdy strona "ujrzała światło dzienne" popełniliśmy parę błędów. Wstydzę się za to do dzisiaj, ponieważ tego nie dopilnowałem. Nie mieliśmy wówczas absolutnie żadnego wsparcia ze strony mieszkańców, dlatego kilka najważniejszych tekstów napisałem sam. Korzystałem z różnych źródeł, które podawały różne daty urodzin Mikołaja Kopernika. W efekcie na stronie znalazły się 2 artykuły, w których podaliśmy 2 różne daty urodzin Kopernika.
BABOL okrutny i obciach straszny.
Jak już pisałem wstydzę się za to do dzisiaj i przepraszam wszystkich odwiedzających.
Znalazł się jednak miejscowy geniusz i filozof, który w całej swej mądrości postanowił opisać to w gazecie. Osoba ta nie zwróciła nam wcześniej uwagi o wykrytym błędzie.
Można zapewne argumentować w sposób: nikt nie ma obowiązku informować o stwierdzonych błędach, a obowiązkiem twórcy strony internetowej jest publikowanie rzetelnych i prawdziwych informacji. Z założenia się z tym zgadzam.
Chcę zakończyć ten wątek pytaniem:
Jaka jest ranga takiego błędu? Czy to była niegroźna pomyłka, niedopatrzenie, czy poważny błąd? Czy warto było o tym smarować w gazecie?
Piszę o tym po to, aby uświadomić Panu, w jakich sytuacjach ludzie wykazują skłonność do jakiegokolwiek zaangażowania.

To jest forum dyskusyjne, dlatego też wszelkie prowokacje (w granicach zdrowego rozsądku) są mile widziane.
Zachęcam do dalszej aktywności!
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie, i gorąco pozdrawiam.
admin
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 10:08 am    Temat postu: Re: Promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że nie zostanę tak prędko zabanowany... Nie żebym miał wybitne skłonności do wulgarności czy jakiejkolwiek przemocy... 8O

Myślę, że nad brakiem aktywności mieszkańców można popracować i coś się da w tym kierunku zrobić. No w każdym razie ja mam już jeden pomysł a z czasem zapewne pojawią się kolejne.

No cóż, jeśli chodzi o rzekomą gafę (ablo raczej BABOLA) to ja nawet nie zauważyłem :-)))

Zawsze się znajdą ludzie, którzy najpierw robią a potem myślą.
O mieszkańcach Fromborka, podobnie jak innych małych miejscowości można z powodzeniem powiedzieć, że są żądni sensacji i kiedy tylko takowa się pojawia na horyzoncie, to nie omieszkają przeoczyć okazji - w końcu wtedy właśnie we Fromborku 'coś się dzieje'!

Fromborkowi nie są potrzebne lokalne 'afery' powodowane przez nierozważnych ludzi. W ten sposób nie zdobywa się uznania w świecie.

Temu filozofowi, co to mu się jeszcze wiele rzeczy nie śniło, warto by było uświadomić, że zrobiłby o wiele więcej dobrego gdyby napisał artykuł do ogólnopolskiej gazety (bo w końcu ktoś by o tym zapomnianym miejscu usłyszał). Lepsza afera na cały kraj niźli taplanie się we własnym (czytaj: lokalnym) bajorku...
Filozof mógłby wykorzystać swój talent i wiedzę do promowania miasta w naszym kraju zamiast awanturować się na łamach gazety o wątpliwej liczbie czytelników.

Tysiąckroć wolę wziąć inicjatywę we własne ręce (choćbym miał nasadzić całe stado baboli) niż patrzyć jak wszystko wokół marnieje.
Reakcja filozofów w postaci 'awanturowania się' mimo realiów panujących w naszym jest dla mnie zaskoczeniem. Mam nadzieję, że nigdy się nie przyzwyczaję do powszechnie panującego w naszym kraju 'dziadostwa'.

No ja też trochę pomarudziłem ale w końcu to nasza narodowa przypadłość (a może to gen?).
Mam jeszcze trochę innych genów - ciekaw jestem co z tego wyniknie...?

Ciekaw jestem co o tej stronie myślą lokalne władze? (to pytanie raczej retoryczne bo nie spodziewam się samoistnej reakcji Samorządu)
Powrót do góry
admin
Gość

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 10:45 am    Temat postu: Promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Pozostaje mi tylko dodać, że się cieszę z aktywności!
Strona pozostaje otwarta dla użytkowników, a ja deklaruję wolę pełnej współpracy. Zgadzam się w 100% ze wszystkim, o czym Pan pisał.
Swoją drogą, mam również parę pomysłów na "rozruszanie" nie tylko witryny, ale i pewnej (aktywnej i świadomej) części mieszkańców.
Pierwszy z pomysłów to możliwość stowrzenia na naszej stronie sklepu z pamiątkami, które w znakomitej większości mogłyby, ba powinny, pochodzić od mieszkańców.
Technicznie jest to możliwe od zaraz, lecz jak to zwykle bywa czasu brak...
Mieszkańcy mogą używać kanału sprzedaży jakim jest Internet i oferować swoje produkty i usługi. Jeżeli można kolokwialnie, to "mam to wszystko poukładane", na razie w głowie i trochę na papierze Smile
Cóż, pozostaje mi tylko dziękować za aktywność i zainteresowanie.
Życzę Panu również, żeby taka postawa trwała jak najdłużej, bo jest po prostu dobra. Tak trzymać!
Wracając do spraw sklepu, moja koncepcja obejmuje wprowadzenie do oferty sklepu min.:
- rękodzieła ludowego
- pamiątek związanych z miastem
- innych towarów pochodzących od lokalnych wytwórców.
Może to być zatem cokolwiek, co będzie w sposób pośredni lub bezpośredni związane z miastem i okolicą.
Jeżeli Pan, lub ktokolwiek znajomy jest w stanie wspierać tę ideę, to mogę zapewnić, że jestem zainteresowany wszelką współpracą.
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 9:36 am    Temat postu: Re: Promocja miasta Odpowiedz z cytatem

Czekam, i czekam...
Jaka jest szansa, że się doczekam?

Pozdrowienia dla całego Fromborka!

BTW: To pytanie to nie do admina tylko do ogółu...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: