Informacje o mieœcie Galeria fotografii Informacje dla turystów Plan miasta Mapa regionu Forum dyskusyjne Księga goœci Statystyki odwiedzin Kontakt z autorem strony Do strony głównej Serwis Internetowy Miasta Frombork
Frombork.NET
· Strona główna
· Urząd Miasta i Gminy
· Historia miasta
· Zalew Wiślany
· Muzeum
· O Mikołaju Koperniku
· Mapa regionu

· Plan miasta
   (polecamy!)

Galeria
· Miasto
· Wzgórze katedralne
· Katedra
· Zalew Wiślany
· Frombork zimą
· Spojrzenia
Spotkania
· Księga gości
· Forum dyskusyjne
· Polecaj nas!
· Uwagi do autorów
Różności
Najelpszym sposobem na zrozumienie tego co tak zafascynowalo Mikołaja Kopernika jest użycie programu Celestia. Grafika 3D (średnie wymagania sprzętowe) zrobi swoje. Na mnie program zrobił kosmiczne wrażenie :-)
Polecam!!!
2006-07-27, admin

Pomóż naszemu miastu, naszej witrynie i sobie!
Promuj się na naszej witrynie.
Cennik znajdziesz tutaj
2006-01-03, admin

Ktoś kiedyś powiedział: "Jeżeli nie możesz czegoś znaleźć w sieci, to znaczy, że ta rzecz nie istnieje". Wg aktywności mieszkańców (na podstawie postów na forum i wiadomości e-mail) Frombork ma 10 mieszkańców!
Bądź aktywny, dyskutuj na naszym forum!
2005-12-15, admin

Frombork czy Toruń grodem Kopernika?
czytaj, komentuj, głosuj
2005-11-10, admin

Grób Mikołaja Kopernika!
komentuj
2005-11-04, admin
Inne strony
· Biuletyn Inf. Publicznej
· Urząd Miasta
· Muzeum
· Festiwal organowy
· Witryna żeglarska
POLECAMY!
· www.Zalew.org
· Wikipedia
· Strona prywatna
POLECAMY!
Serwis Internetowy Miasta Frombork: Forums

Frombork.NET :: Zobacz temat - Polityka

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości 

Polityka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 8:50 pm    Temat postu: Polityka Odpowiedz z cytatem

Fascynuje mnie to co się dzieje teraz w polskiej polityce, mediach i zachowaniach ludzi. Jeszcze do niedawna:

Według PiS i jego zwolenników:
- Lepper i Giertych odpowiedzialni ministrowie i cenni koalicjanci
- PO liberalnym zagrożeniem dla Polski
- Kaczmarek - najlepszy minister MSWiA od lat

Według mediów wrogich PiS:
- SO i LPR to oszołomy dopuszczone do władzy, główną winą PiSu jest to, że ich do władzy wogóle dopuścił
- PO nowoczesną i odpowiedzialną partią
- KAczmarek współtwórcą dyktatury

Obecnie
Pisowcy:
- SO i LPR to ludzie o podejrzanym życiorysie, warchoły
- Tusk to polityk poczuwajacy się do odpowiedzialności za Polskę
- Kaczmarek był koniem trojańskim, zdrajca

Media:
- SO i LPR - ostatni prawdomówni w polityce, prawdziwi demokraci
- Tusk to drobny karierowicz, pozbawiony kręgosłupa moralnego (osobiście sie z tym zgadzam)
- Kaczmarek ofiarą dyktatury

Ponadto tezy Kaczmarka przed i po dymisji:
Przed:
- Ziobro moim przyjacielem
- moim celem jest wzmocnienie służb mundurowych aby skutecznie zwalczać patologie w państwie

Po:
- Ziobro moim wrogiem, zwalczającym mnie od lat
- jestem ofiarą patologicznych służb i państwa

Nie wiem kto z tej gromadki mnie bardziej śmieszy, nie potrafie też powiedzieć, kto jest bardziej żałosny. Boli mnie jedno - że brak w Polsce mediów, które choć usiłowały by być obiektywne. Większość jest antyPiS (szerzej anty prawica), i cokolwiek by PiS nie zrobił - jest to złe, a każdy walczący z PiS jest wzorem dobra i moralności. Mniejszośc mediów ma zaś poglądy i linie programową ustalaną co rano okólnikiem z kancelarii premiera. To jest chore. To jest bardziej chore niż nasza polityka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Numer GG
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 7:18 am    Temat postu: Re: Polityka Odpowiedz z cytatem

Mnie natomiast już nic z tych rzeczy nie śmieszy. Jest to jedna wielka porażka. Jeśli nawet będą wcześniejsze wybory, to nie ma na kogo głosować.

Nie za bardzo rozumiem charakter tej części Twojej wypowiedzi, w której mówisz o tym, że:
"(...) Mniejszośc mediów ma zaś poglądy i linie programową ustalaną co rano okólnikiem z kancelarii premiera. To jest chore. To jest bardziej chore niż nasza polityka."

Nie wiem czy jesteś za tym aby media cokolwiek ustalały z kancelarią premiera ale jakby nie było, nie na tym polega obiektywizm, aby premier określał co można a czego nie można w mediach powiedzieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec poprzedniego posta w pełni oddaje moje odczucia w tym temacie.

Ja też będę miał poważny problem z decyzją na kogo oddać głos w wyborach Sad
Powrót do góry
administrator
Ekspert

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry podkreślam: moje pytanie jest poważne Smile
Czy uważacie czy to całe szambo (bez podtekstów) przekłada się na Frombork? Jeżeli tak, to jak?
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frombork ma swoje własne
Cytat:
zapachy
. Smile
Problem w tym, że sytuacja w kraju ma niewielkie przełożenie na to co się dzieje we Fromborku. Oczywiście nie można odmówić nikomu tego, że sytuacja w kraju ma wpływ na nastroje mieszkańców a co za tym idzie na ich aktywność np. gospodarczą czy społeczną.
Nie jest to jednak moim zdaniem na tyle silne oddziaływanie, aby mogło Fromborkowi zaszkodzić bardziej, niż sami mieszkańcy sobie szkodzą.
Powrót do góry
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedstawiciele tego "szamba" z reguły pchają się tam, gdzie są pieniądze i wpływy. We Fromborku i jednego i drugiego jest zbyt mało, żeby duża "polityka" się nami interesowała. ... I myslę, że jest to jedna z niewielu dobrych stron braku pieniędzy Smile , bo brak zainteresowania ze strony "wielkich" polityki daje szansę w wyborach lokalnym, niezrzeszonym liderom.

A ja ciąglę mam nadzieję, że znajdzie się ktoś faktycznie zainteresowany rozwojem Fromborka, kto będzie przede wszystkim - skuteczny.
Powrót do góry
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do "wielkiego szamba" Smile

Jestem przekonany, że wybory będą i to tak szybko, jak szybko się uda do nich doprowadzić PiSowi. A PiS, mając prezydenta, jest w stanie do nich doprowadzić spokojnie. Platforma nie może teraz pójść na, nawet cichą, koalicję z LiSem i LiDem - na takim układzie tylko traci. Na wyborach może tylko zyskać. PiS musi mieć wybory, bo inaczej grozi mu komisja sejmowa w sprawie CBA. Osobiście nei sądzę, aby ujawniła coś ponad niekompetencję paru agentów. Ale do PiSu przylgnie łątka podejszanych, a w naszym społeczeństwie, zwłaszcza w grupie potencjalnych wyboców PiSu podejrzany = winny.

Może pobawmy się w przewidywanie wyników wyborów? Smile

Wybory - wchodzi PO, PiS, LiD i możliwe ze PSL. W wejście LiSa powątpiewam - tuż przed wyborami pojawia się w koncu te "przejmujące" dowody na przestępczą działalnośc Samoobrony. Ewentualnie też na LPR, choc tu się raczej spodziewam kolejnych filmików z imprez MW. Ubicie LiSu wzmacnia PiS i PSL.
Co do kampanii wyborczej - spodziewam się jatek na linii PiS - LiS oraz PO-LiD. Podejrzewam, że celem wyborczym PiSu i PO nie jest wygrana wyborów tylko utworzenie systemu dwupartyjnego, ewentualnei z małą partyją - pewnie PSL, jako języczka u wagi.

Co do wyników wyborów - spodziewam się niewielkiej przewagi PO nad PiS i gigantycznej przewagi obu parti nad LiD i PSL, które nieznacznie przekroczą próg wyborczy. Nie sądzę, aby PO zdołało rządzić samodzielnie, lub w koalicji z PSL.
PO może się wprawdzie zdecydować na koalicję z LiD, ale grozi jej to rozłamem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy PiS + rozłamowcy (ewenualnie + PSL) mogli by mieć większość. Jeśli jednak siła LiDu będzie na tyle duża, aby nawet w wypadku odejścia kilku posłów PO mieć większośc w parlamencie - Tusk może taką koalicję zaryzykować.
Najbardziej wierzę w POPiS po wyborach. PiSowi pozwoli to na ponwne udrzenie do wyborców centrowych, a PO - paradoksalnie - na przejęcie elektoratu LiDu. Wyborcy LiDu mogą dojśc (w większości wypadków ta kalkulacja będzie nieświadoma) do wniosku, iż jeżeli od 2 kadencji LiD nie jest w stanie dojść do władzy, to jest nieskuteczny, a głos oddany na LiD tak naprawde wzmacnia PiS. Wieć może lepiej głosować na PO, które wprawdzie tylko częściowo pokrywa się z ich poglądami, ale przynajmneij jest u władzy, aby tę część programu zrealizować. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Za 2 tygodnie mogą mi się przewidywania zmienić Smile Graczy na naszej scenie politycznej jest wielu, są to nie tylko politycy, ale i oligarchowie czy tzw. agenci wpływu. Każdy z nich ma swoje cele i możlwości, by na wyniki wyborów wpłynąć (jak? - kasą, przychylnościa mediów, teczkami).

A co o prawdopodobnych, jesiennych wyborach sądzą inni Fromborczanie? Smile
Powrót do góry
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 4:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nikt tu się specjalnie nie interesuje polityką i wyborami? Wątek powoli zmienia się w bloga Razz

Ja w każdym razie zmieniam nieznacznie przewidywania co do wyników wyborów. Nie wpadłem na to, że dojdzie do takiego przetasowania na lewej stronie sceny politycznej, w której Samoobrona zastąpi SLD. A to właśnie dzieje się na naszych oczach. Aparatczycy SLD przechodzą do SO, za nimi przejdzie też wyborczy beton. Owszem, Miller się odgraża powstaniem Nowej Lewicy, ale to nie NL wejdzie do parlamentu, tylko SO. Gorszy od oczekiwań wynik LiDu będzie gwoździem do trumny "liberalnego" skrzydła lewicy. Wyczyny Kwacha przyśpiesza upadek LiDu.
Giertych odkrył w sobie nagle dusze liberała. Zwis szczeny - chyba zrozumiał, ze w populiźmie nie przelicytuje ani PiS ani SO. Cieakwe czy zrozumie kiedyś, ze jego durne wypowiedzi zagwarantowały mu jeden z najwięszkych elektoratów negatywnych. Ale spodziewam się, ze LPR wejdzie do Sejmu i to z dobrym wynikiem (znaczy dobrym jak na nich, czyli wyraźnie powyżej progu wyoborczego). Przez chwile myślałem nawet, ze Liga Prawicy Rzeczypospolitej to wspólny pomysł Kaczki, Giertycha i Jurka, ale przypomniano mi mściwośc naszego premiera Smile
PO samo sobie kopie po nogach. Podejrzewam teraz raczej, ze Rokita gra na upadek Tuska poprzez przegraną PO w wyborach. A Kaczyński z Rokitą gra na powstawnie PO-PiSu.

Po wyborach spodziewam się rządzącej koalicji w kształcie PiS + PO (a raczej część PO) + ewentualnie LPR lub PSL
PO i LiD czekają naprawde trudne chwile i grozi im wycięcie ze sceny politycznej. Zapewne spróbują stworzyć koalicję. Nie uda im się, ale spowoduje to odejście odpowiednio prawego i lewego skrzydła tych partii. To co zostanie będzie zbyt małe i słabe by przetrwać.
Spodziewam się reanimacji SO jak partii populistyczno-lewicowej.
Los LPR jest niepewny. Nie wiem czy im wyjdzie przeistoczenie w partię konserwatywno-liberalną, a co ważniejsze - czy wystarczająco wielu wyborców uwierzy w taką przemianę.
PSLu się jednak nie spodziewam w tym parlamencie, choć pewnie długo jeszcze utrzymają się w samorządach. Ich przyszłośc to połączenie z inną partią. PiS ich wchłonie, z SO za duzo przelali krwii, najlepiej, paradoksalnie, wyjdą na połączeniu z LPR. Ale osobiście w to ostatnie wątpię.
Do niedawna spodziewałem się, ze system dwupartyjny + ewentualna mała partia robiąca za języczek u wagi już w wyborach 2009 roku. A teraz mi wychodzi ze i w 2011 możemy tego nie doświadczyć...

Przemyślałem co zrobię ze swoim głosem - zagłosuję na UPR. Powód? Na pewno będzie zabawnie, jeśli Janusz Korwin-Mikke dostanie się do parlamentu Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: