Informacje o mieœcie Galeria fotografii Informacje dla turystów Plan miasta Mapa regionu Forum dyskusyjne Księga goœci Statystyki odwiedzin Kontakt z autorem strony Do strony głównej Serwis Internetowy Miasta Frombork
Frombork.NET
· Strona główna
· Urząd Miasta i Gminy
· Historia miasta
· Zalew Wiślany
· Muzeum
· O Mikołaju Koperniku
· Mapa regionu

· Plan miasta
   (polecamy!)

Galeria
· Miasto
· Wzgórze katedralne
· Katedra
· Zalew Wiślany
· Frombork zimą
· Spojrzenia
Spotkania
· Księga gości
· Forum dyskusyjne
· Polecaj nas!
· Uwagi do autorów
Różności
Najelpszym sposobem na zrozumienie tego co tak zafascynowalo Mikołaja Kopernika jest użycie programu Celestia. Grafika 3D (średnie wymagania sprzętowe) zrobi swoje. Na mnie program zrobił kosmiczne wrażenie :-)
Polecam!!!
2006-07-27, admin

Pomóż naszemu miastu, naszej witrynie i sobie!
Promuj się na naszej witrynie.
Cennik znajdziesz tutaj
2006-01-03, admin

Ktoś kiedyś powiedział: "Jeżeli nie możesz czegoś znaleźć w sieci, to znaczy, że ta rzecz nie istnieje". Wg aktywności mieszkańców (na podstawie postów na forum i wiadomości e-mail) Frombork ma 10 mieszkańców!
Bądź aktywny, dyskutuj na naszym forum!
2005-12-15, admin

Frombork czy Toruń grodem Kopernika?
czytaj, komentuj, głosuj
2005-11-10, admin

Grób Mikołaja Kopernika!
komentuj
2005-11-04, admin
Inne strony
· Biuletyn Inf. Publicznej
· Urząd Miasta
· Muzeum
· Festiwal organowy
· Witryna żeglarska
POLECAMY!
· www.Zalew.org
· Wikipedia
· Strona prywatna
POLECAMY!
Serwis Internetowy Miasta Frombork: Forums

Frombork.NET :: Zobacz temat - Skargi

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości 

Skargi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Władze miasta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 6:55 pm    Temat postu: Skargi Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zamieścić taki temat bo nie miałem do czego się podpiąć w wątku dot. władz miasta.

10 sierpnia wysłałem mailem treść przesłanej pocztą tradycyjną skargi na bezczynność Pani burmistrz.
Pół roku temu wystąpiłem poraz pierwszy z zapytaniem o udostępnienie bilansów gminy. Przez te pół roku wysłałem conajmniej 5 monitów w tej sprawie. Z urzędu nie otrzymałem żadnej informacji czy te dane zostaną udostępnione czy nie. Jeśli tak to kiedy? Nic.

Smutne jest to, że szefowa urzędu miejskiego nie szanuje podstawowych praw obywateli zagwarantowanych konstytucją RP.

Przecież dla świętego spokoju było informację udostępnić i mieć to z głowy. Teraz będzie smród i wzajemne żale. I po co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin_janicki
Senior

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 4:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutne.

A czy mogę być wścibski i zapytać do czego Ci te informacje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Numer GG
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilans to takie sprawozdanie finansowe, które na ogólnym poziomie pozwala ocenić stan i strukturę majątku oraz sposobów jego finansowania - podobnie jak w każdej firmie.
Jestem ciekaw jak to wygląda w przypadku gminy Frombork.
Jestem również ciekaw jak Frombork wypadnie w porównaniu z innymi gminami czy miastami.
Poprosiłem o sprawozdania, które są standardowymi, i które są sporządzane dla Ministerstwa Finansów. To jest tylko kwestia ich opublikowania.
Na wielu stronach miast i gmin zamieszczanie bilansu to norma. U nas niestety trzeba się tego domagać.
Powrót do góry
administrator
Ekspert

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilans moze byc podstawa do pewnych analiz jezeli informacje w nim zawarte sa prawdziwe. Nie znam sie na tym na tyle zeby zabierac glos w kwestiach szczegolowych, ale o ile mi wiadomo rozne ustawy reguluja ile na co moze lub powinno wydac miasto. Chec poprawy pewnych wskaznikow, wyzwala u ksiegowych inwencje tworcza Smile (tworcza ksiegowosc), a sam ciekawy jestem jak to wyglada w UMiG Frombork.
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Twórcza księgowość istnieje i w każdym przypadku jest inaczej.
Mnie konkretnie interesuje wielkość majątku i jego struktura oraz ich zmiany. Nie po to aby robić jakiekolwiek zamieszanie ale po to żeby trochę lepiej zrozumieć kolejny wątek działalności fromborskiego samorządu.

Bilanse są już dostępnie na stronie BIP, w sekcji Budżet - dla każdego z lat z osobna. Dla roku 2002 w sekcji Finanse.
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i taka migawka tylko.
Na podstawie bilansu za 2006 rok można stwierdzić np., że gdyby tak spróbować zilustrować całkowity majątek miasta i gminy Frombork, a więc majątek publiczny - to o czym ew. mieszkańcy mogą decydować, to okazuje się, że jest go raptem tyle, że gdyby spróbować z niego sfinansować działalność całej gminy, to wystarczyłoby go na jedną kadencję samorządu.
Nie w tym rzecz czy to dobrze czy źle, ale chodzi o to co władze robią w kierunku zapewnienia źródeł finansowania swojej działalności w przyszłości, bo z majątku gminy nie dadzą rady...

Niby jest to wiedza oczywista ale czy dla wszystkich? Poza tym, lubię mieć podstawę, na której mogę budować swoją wiedzę i zrozumienie tematu. Smile
Powrót do góry
administrator
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie by raczej interesowala weryfikacja stanu z papieru (bilans) ze stanem rzeczywistym...
Powrót do góry
bart014
Ekspert

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no to coś na ten ból też będzie.
Poprosiłem również o zamieszczenie wyników inwentaryzacji całego majątku gminy wraz z informacją wyjaśniającą dot. odchyleń. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Frombork.NET Strona Główna -> Władze miasta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: